Twoje przeznaczenie a wróżby

Przeznaczenie a wróżby

 Email
Czwartek, 24 Maj 2012 21:02

Czy nasze życie kierowane jest przez inne energie? Przez Boga? Czy istnieje przeznaczenie, coś do czego i tak zmierzamy, nie ważne jakimi drogami do tego dochodzimy? A może jesteśmy kowalami własnego losu?  

Niektórzy wierzą że każdy człowiek rodząc się, ma już wyznaczoną pewna ścieżkę życia. Uważają iż pewne wydarzenia i tak nam się pojawią w życiu. Każdy z nas na swojej drodze poznaje pewne osoby, które były już zapisane w przyszłości. Pewne wydarzenia w naszym życiu pojawiają się gdyż one mają nam się ukazać byśmy do czegoś doszli. Jednak już od nas samych i naszej woli zależy czy pójdziemy tą droga czy nie.  

Istnieją filozofowie i ezoterycy, którzy uważają że przed narodzinami wybieramy w której rodzinie się chcemy narodzić i co w danym życiu pragniemy doświadczyć, co uzupełni naszą duszę, by mogła doznać spełnienia. Jest to teoria szczególnie uznawana przez osoby wierzące w reinkarnacje. 

 

Z ezoterycznego punktu widzenia Przeznaczenie istnieje, szczególnie jeśli chodzi o ważne momenty naszego życia. Jednak bardzo wiele decyzji podejmujemy sami na podstawie naszej wolnej woli, którą każdy człowiek posiada. Dzięki temu tworzy on swoją przyszłość. Podobno jest parę spraw które można uznać za przeznaczenie. Po pierwsze gdy się rodzimy otrzymujemy dary, w rożnej postaci, czy to talentu, czy odpowiedniego charakteru. Mamy to na wstępie, i gdy dorastamy albo z tych darów korzystamy albo i nie. Podobno z góry jest już wyznaczona data naszej śmierci, którą ciężko jest uniknąć.  Niektóre osoby które wkraczają w nasze życie są już z góry ustawione. Wielcy ludzie tego świata często w Urodzeniowym Horoskopie mogą zauważyć iż było im to zapisane. Układ gwiazd, planet i nie tylko wskazują na to czy ktoś ma predyspozycje do zapisania się w dziejach świata czy tez nie. 

Problem polega na tym, że ludzie maja wiele możliwości w życiu ale często nie podejmują właściwych decyzji, lub w ogóle ich nie podejmują, nie chcąc dążyć do wzbogacenia swojej duszy.  

Wiele w naszym życiu zależy od nas, i nie należy mówić że los tak chciał, czy widocznie jest mi to przeznaczone, gdy nam się coś niepowiodło. Czasami mówimy tak bo nie chcemy przyznać się przed sobą że to nasza wina, że cos się nie udało. Czasami jednak też nie zdajemy sobie sprawy co jest dla nas dobre a co złe, i często intuicja podpowiada nam dobry kierunek. 

Wróżby szczególnie, kartomancja czyli wróżenie z kart np. klasycznych, anielskich czy Tarota daje nam możliwość poznania siebie samego. Dzięki wróżbom jesteśmy w stanie odkryć nie tylko możliwe przyszłe wydarzenia ale także i nasze prawdziwe cele, pragnienia, cechy charakteru, możliwości ,słabości ,pasje, namiętności .Dzięki tej wiedzy będziemy mogli lepiej kierować naszą rzeczywistością oraz przyszłością. 

Ostatnio zmieniany w Środa, 28 Listopad 2012 09:38